Červený knihy - blog o dění kolem knih

Detail článku #21

Zpět na úvodní stránku

Kniha, která byla trnem v oku Ficovi

Boj o křeslo slovenského prezidenta nepostrádal vyostřené konflikty. Robert Fico neváhal využít všechny prostředky k tomu, aby svého soupeře v očích veřejnosti očernil. Jedním z argumentů byla údajná spojitost Andreje Kisky se scientology. Podle Fica má Andrej Kiska blízký vztah k scientologické církvi, která není na Slovensku registrovaná a podle něj představuje bezpečnostní riziko. Kromě jiného zmiňoval i fakt, že Andrej Kiska pokřtil v říjnu minulého roku knihu Ivety Pačutové Vykupitel duší a Fico označil autorku za jednu z představitelek scientologického hnutí na Slovensku.

Andrej Kiska přes všechna nařčení v druhém kole prezidentských voleb s převahou vyhrál a Iveta Pačutová tak dnes může s klidem prohlásit, že její knihu křtil slovenský prezident.

Ze slovenského křtu

Andrej Kiska: POCIT ZO SUPER KNIHY

Poznáte ten pocit, keď máte rozčítanú výbornú knihu, už je ale neskoro a vám je ľúto, že musíte prerušiť čítanie? Ostane len tá výborná predstava, že zajtra budete v tom zážitku môcť pokračovať ďalej...

Keď som dočítal knihu od p. Pačutovej Vykupiteľ duší napadli ma len dve otázky: Kde bola doteraz tak fantastická slovenská spisovateľka schovaná? A kedy napíše pokračovanie?

Včera sa mi dostalo veľkej cti byť krstným otcom tejto knihy. Krstili sme ju v Martinuse senom - pretože so senom bol spojený život našich rodičov, starých rodičov. A ako poznamenala p. Pačutová: So senom a aj na sene sa diali veci.

O knize

Vykupitel duší patří mezi pozoruhodné literární debuty, které se nesvezly na populární vlně erotických nebo romantických fantasy románů. Místo toho autorka čtenářům nabízí silný příběh o lásce a vášni, o lidskosti i bezohledném zlu, o nepřekonatelné nenávisti a odpouštění. Drama dvou bratrů se odehrává v blíže neurčené době 19. století v chudé podtatranské vesnici. Poutavá sága jednoho rodu a jedné vesnice, ve kterém autorka skvěle vyobrazila život tehdejšího venkova ovládaného nejen společenským postavením a penězi, ale také silnými emocemi.

Kniha vyšla v nakladatelství Knihovnice.cz a brilantním překladem ji opatřil Miroslav Zelinský.

---

Podrobnější popis, recenzi, ukázku a možnost výhodného nákupu s 35% slevou najdete na
www.vykupitel-dusi.cz

K dostání také jako e-kniha
palmknihy.cz/web/kniha/vykupitel-dusi-9603.htm

sdílet sdílet

Diskuze k článku Kniha, která byla trnem v oku Ficovi

comments powered by Disqus