Červený knihy - blog o dění kolem knih

Přehled článků, knihy, Radek Červený

13. ledna

Článek #15

sdílet sdílet

29. listopadu

Článek #14

sdílet sdílet

10. listopadu

Článek #13

sdílet sdílet

18. října

Článek #12

Internetové knižní tipy 1

Minulý týden Haruki Murakami Nobelovu cenu za literaturu nezískal, ač byl velkým favoritem. Pro jeho fanoušky mám i tak dobrou zprávu - nově je na českém internetu stránka věnovaná jeho knihám. Najdete ji na www.murakami.cz. Koncem října vyjde Murakamiho dlouho očekávaná kniha 1Q84. V Japonsku se vyprodala během jediného dne. Sledujte se mnou, jak se knize bude dařit na českém knižním trhu.

sdílet sdílet

24. září

Článek #11

100. titul se slevou na serveru Slevkupectví.cz

Nákupy se slevou nejsou dnes žádnou novinkou, na masáže a restaurace za poloviční ceny je internetový návštěvník již zvyklý a většina nabídek jej nepřekvapí. Do popředí se ale dostávají i nabídky zboží nebo kulturní zážitky a existují i úzce specializované servery.

Na stránkách Slevkupectví.cz můžete uspokojit svůj kulturní hlad nákupem knih. Každý týden se tu nabízí nějaký zajímavý titul z české i zahraniční scény, slevy se pohybují obvykle mezi 35-50%. Za necelé dva roky existence se tu prodalo 785 knih a nakupující ušetřili více než 85 000 Kč. Za to už se dá pořídit celá knihovna.

sdílet sdílet

23. září

Článek #10

sdílet sdílet

17. září

Článek #9

sdílet sdílet

11. září

Článek #8

sdílet sdílet

10. září

Článek #7

Fenomén Hunger Games míří na DVD

Za 30 dní vychází na DVD první zfilmovaný díl trilogie Suzanne Collinsové, Hunger Games: Aréna smrti. Postkatastrofický příběh Katniss Everdeenové se stal bestsellerem, jen Americe se prodalo více než 1,5 milionu výtisků první části a v čele žebříčků prodejnosti se držel mnoho týdnů. U nás a možná ani v Evropě sice knihy zdaleka nedosahují téže popularity jako série se stejným cílovým čtenářem, jako jsou Harry Potter nebo Twilight, ale rozhodně nezůstaly nepovšimnuty.

sdílet sdílet

9. září

Článek #6

sdílet sdílet